ID podnetu: 4

Meno: anonym

Podnet / otázka: Dobrý deň, chcem sa opýtať na detské ihrisko v areáli MŠ. Nedalo by sa popremýšľať o jeho presunutí na opačnú, slnečnú stranu? Teda, aby boli preliezky a atrakcie osadené tam, kde to bolo aj pred rokmi (kde dnes máme šmykľavky a “pneumatiky”)? Plus aspoň nejaká lavička pre mamičky… A taktiež, nerozmýšľa obec o jeho zatraktívnení, zakúpení ďalších atrakcií, prípadne o zriadení workoutového ihriska? Nech máme naše deti kam vziať, na takúto veľkú a stále rozrastajúcu sa obec so skvelým potenciálom je to naozaj bieda. Ďakujem.

Vložená / odpovedaná: 13.03.2024 / 12.04.2024

Odpoveď starostu:

Dobrý deň, ďakujem za Vaše podnety a myšlienky vo veci detských ihrísk v Rožkovanoch. Obec Rožkovany pripravuje zámery na budovanie a realizáciu detských ihrísk. Deti sú budúcnosť každej obce či mesta. Žiaľ aj v našej obci sa stretávame s vandalizmom. Pri materskej škôlke je to veľmi časté. Ničenie materiálu, zariadení a dokonca aj vykonávanie veľkej potreby priamo tam, kde by ste to vôbec neočakávali. Alebo vytrhnutie lavičky pri bytovom dome v časti Jeruzalem. Robia to deti tejto obce. Pripravujeme projekt na výstavbu multifunkčného ihriska v rámci novej IBV výstavby v časti Jeruzalem. Tiež by sme radi vybudovali detskú zónu pri základnej škole pre oddych a relax. Hľadali sme lokality na budovanie oddychových zón v obci, ale obec nemá vhodné pozemky na takúto výstavbu vo svojom vlastníctve. Je veľmi ťažké takéto pozemky získať. Keď sledujete situáciu na Slovensku, aké finančné problémy majú jednotlivé mestá a obce, tak ste určite postrehli, že samosprávy začali škrtať v prvom rade na športových aktivitách či kultúre. V našej obci sme v roku 2024 napriek zlej situácií navýšili rozpočet na podporu športu, aby naše deti mohli športovať. Pevne verím, že sa nám podarí postupne vybudovať aj nové atrakcie pre deti. Odpoveď na otázku: Obec sa venuje otázke detských ihrísk, ich výstavbe či podpore športu.
Andrej Girášek

Otázky a podnety pre starostu

Ing. Stanislav Girašek - starosta obce Rožkovany

Vážení občania. Vyplnením formulára sa na mňa môžte obrátiť s akukoľvek otázkou, alebo podnetom týkajúceho sa života v našej obci a samosprávy. Budem sa Vám snažiť čo najskôr odpovedať. Ďakujem.